Na chalupu – tam jej určitě užijete, třeba při badmintonu nebo volejbalu nebo při skákání na trampolíně. Sirup vám dodá potřebné vitamíny a sacharidy a můžete jej smíchat buď s pramenitou vodou, nebo s minerálkou. Vhodná je třeba Magnesia pro doplnění hořčíku.
Na cyklistický výlet – cyklisté uvítají na výletě dostatek tekutin a rybízový sirup je pro pitný režim skvělou volbou. To ostatně všechny sirupy vyráběné bez chemických konzervantů, umělých sladidel a dalších chemických přísad, které v nápojích nemají co dělat. Je to zároveň mnohem lepší varianta, než nápoje s kofeinem a energetické drinky. Kofein vás sice povzbudí, ale nebude to zadarmo – ukradne vám z těla některé minerály, a ty vám pak mohou chybět. Kofein je navíc návykový a zvyšuje hladinu adrenalinu v krvi, což není úplně dobré.
Na pobyt v horské chatě – pokud máte rádi hory, můžete si sirup vzít i tam, do místního penzionu, kde vás ubytují. Sirup z černého rybízu se hodí třeba do zmrzlinového poháru nebo podobně, jako marmeláda, k palačinkám či lívancům. Výhodou černého rybízu je jeho sladkokyselá chuť, která povzbudí při únavě a nebude budit dojem příliš přeslazeného pokrmu.
Pro návštěvu – představte si, že k vám zavítá milá návštěva příbuzných či známých. Jak se to bude odehrávat? V některých rodinách tradičně – s chlebíčky, pizzou, kávou a nějakým alkoholickým drinkem. Zkuste to vzít za jiný konec. Namísto sledování televize si dopřejte třeba vzájemnou reflexní masáž, k pohoštění nějakou vegetariánskou pomazánku s celozrnnými tousty a k pití minerálku se sirupy z višní, černého rybízu, ostružin či malin. Televizi pro zábavu vůbec nepotřebujete, po masáži si můžete třeba zahrát deskové hry, karetní hry, kostky, nebo skládat na koberci puzzle. Vždyť bavit se dá tolika způsoby, tak proč k tomu používat televizi, je to jen pasivní forma zábavy, navíc je dnes v TV spousta násilí, což nikomu neprospívá.